Wycieczka dydaktyczna do Szklarskiej Poręby – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Wycieczka dydaktyczna do Szklarskiej Poręby

budowlanka poznanl 009
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
budowlanka poznanl 001
budowlanka poznanl 002
budowlanka poznanl 003
budowlanka poznanl 004
budowlanka poznanl 005
budowlanka poznanl 006
budowlanka poznanl 007
budowlanka poznanl 008

W tym roku szkolnym Klasa IIIA poznała bliżej Szklarską Porębę i jej okolice.

Pogoda dopisała, dzięki czemu już pierwszego dnia wyruszyliśmy na spacer po Szklarskiej Porębie, a następnie udaliśmy się do wodospadu Szklarki. Wodospad ten spada kaskadą zwężającą się u dołu i skręcającą spiralnie.

Drugi dzień to kolejne wrażenia przyrodnicze. Pan przewodnik  poprowadził nas do wodospadu Kamieńczyka najwyższego wodospadu w polskich Karkonoszach (27m wysokości). Próg wodospadu znajduje się na wysokości 843 m n.p.m. Wodospad spada trójstopniową kaskadą do przepięknego Wąwozu Kamieńczyka.  Po drodze weszliśmy na Krucze Skały.

Ponadto byliśmy przy Chacie Walońskiej siedzibie średniowiecznych mistrzów w dziele wydobywania i przetwarzania bogactw naturalnych. Niestety, ze względów losowych Chata Walońska jest nieczynna do odwołania.

Weszliśmy do Karkonoskiego Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie zwiedzający poznają świat przyrody polskiej i czeskiej strony gór. Dodatkową atrakcją były wielkoformatowe panoramy i dotykowa makieta Karkonoszy.

Zakręt Śmierci dopełnił naszych wrażeń. Znajduje się on na  Drodze Sudeckiej, pomiędzy Szklarską Porębą a Świeradowem Zdrój, i jest bardzo ostry i niebezpieczny. Równocześnie stanowi wspaniały punkt widokowy na panoramę Karkonoszy i Kotlinę Jeleniogórską.

Wycieczka do Szklarskiej Poręby będzie jeszcze długo i mile przez nas wspominana.


 

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com