Wycieczka do Gdyni i Gdańska – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Wycieczka do Gdyni i Gdańska

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W dniach 20-21 października 2018 roku Szkolny Klub Turystyczny udał się na wycieczkę do Gdyni i Gdańska. Zwiedzanie Gdyni – miasta, do którego zawijają największe statki wycieczkowe,  rozpoczęliśmy od Mola Południowego i Alei Statków Pasażerskich. Następnie zwiedziliśmy Dar Pomorza – jeden z najsłynniejszych żaglowców świata, gdzie mogliśmy zobaczyć jak wyglądało życie studentów na tej „kolebce polskich nawigatorów”. W Centrum Nauki Eksperyment poznawaliśmy świat nauki poprzez zabawę. Sprawdziliśmy m.in. jak będziemy wyglądać w przyszłości, jak czuje się człowiek w trakcie trzęsienia ziemi oraz jak dbać o własne zdrowie. Wykonywaliśmy też wiele doświadczeń znanych z kart podręczników do fizyki i biologii. Wieczorem podziwialiśmy oświetloną gdańską starówkę.

W niedzielę kontynuowaliśmy zwiedzanie Gdańska. Spacerowaliśmy Drogą Królewską, sfotografowaliśmy się na tle gdańskiego Żurawia oraz fontanny Neptuna. Podziwialiśmy bogato zdobione gdańskie kamienice. W Muzeum Bursztynu oglądaliśmy przepiękne przedmioty wykonane z tego surowca, w Kościele Mariackim – m.in. zegar astronomiczny Duringera oraz kopię „Sądu Ostatecznego” Hansa Memlinga, a w Dworze Artusa – najwyższy piec kaflowy Europy. Zwiedzanie Gdańska zakończyliśmy w Europejskim Centrum Solidarności, gdzie dowiedzieliśmy się jak w Polsce rodziła się demokracja. Wszystkim uczestnikom wycieczki dopisywały humory. Pogoda również nie zawiodła.


 

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com