Wycieczka do Bydgoszczy – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Wycieczka do Bydgoszczy

06 (Kopiowanie)
05 (Kopiowanie)
04 (Kopiowanie)
03 (Kopiowanie)
02 (Kopiowanie)
01 (Kopiowanie)
DSCN2601 (Kopiowanie)
DSCN2592 (Kopiowanie)
09 (Kopiowanie)
07 (Kopiowanie)

Wiosna to czas porządków. Z tego też powodu 21 marca 2015 roku odwiedziliśmy Bydgoszcz, a w niej Muzeum Mydła i Historii Brudu – jedno z najoryginalniejszych muzeów w Polsce. W trakcie zwiedzania mieliśmy możliwość wykonania własnoręcznie mydła, dowiedzieliśmy się, w jakich czasach i w jakich krajach mycie było w modzie, a w jakich wręcz przeciwnie. Poznaliśmy również historię produkcji mydła w Bydgoszczy. Oprócz muzeum obejrzeliśmy również zabytkowe spichrze nad Brdą, Wyspę Młyńską oraz Katedrę pw. św. Marcina i Mikołaja, w której zachwyciły nas zarówno polichromie jak i cudowny obraz Matki Bożej z Różą. Szczególne zainteresowanie w Bydgoszczy wzbudziła w nas rzeźba „Przechodzący przez rzekę”, upamiętniająca wejście Polski do Unii Europejskiej w 2004 roku. Rzeźba jest umieszczona nad Brdą na linie rozpiętej pomiędzy brzegami. Podobno utrzymuje równowagę dzięki przeniesieniu środka ciężkości poniżej poziomu liny, ale do zrozumienia tego zjawiska potrzeba niestety sporej wiedzy z fizyki.


 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com