Wizyta w Muzeum Czekolady – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Wizyta w Muzeum Czekolady

muzeum-czekolady-zsb1-2018 001
muzeum-czekolady-zsb1-2018 002
muzeum-czekolady-zsb1-2018 004

Uczniowie klasy 2b w ramach edukacji zdrowotnej uczestniczyli w warsztatach pt. „Historia od ziarna do tabliczki czekolady”. W trakcie zajęć  usłyszeliśmy o historii kakao i czekolady, poznaliśmy jej drogę do Europy oraz sposób uprawy plantacji drzew kakaowca. Podczas warsztatów mogliśmy nie tylko poznać technologię wyrobu czekolady czarnej i białej ale również spróbować pysznych wyrobów, czyli prawdziwych czekolad, a następnie sami stworzyliśmy własne belgijskie czekoladki.


 

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com