Tydzień Edukacji Globalnej – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Tydzień Edukacji Globalnej

tydzien-edukacji-globalnej-2019-002
tydzien-edukacji-globalnej-2019-003
tydzien-edukacji-globalnej-2019-004
tydzien-edukacji-globalnej-2019-005
tydzien-edukacji-globalnej-2019-001

Tydzień Edukacji Globalnej to ogólnoeuropejska inicjatywa, która w tym roku przebiega pod hasłem „Obudźmy się! To ostatni dzwonek dla klimatu”. Z tej okazji zaprosiliśmy do naszej Szkoły pana prof. dr hab. Mariusza Lamentowicza z Instytutu Geoekologii i Geoinformacji UAM. Pan Profesor na co dzień kieruje Pracownią Ekologii i Monitoringu Mokradeł, a jego zespół prowadzi badania nad zmianami klimatycznymi w kraju i zagranicą. Tematem badań Pana Profesora są torfowiska i ich rola w walce z globalnym ociepleniem. O tym, iż „torfowiska akumulują więcej węgla niż lasy” oraz że „musimy zacząć myśleć poważniej o klimacie i sprawić, że nie będziemy emitować do atmosfery dwutlenku węgla z paliw kopalnych,” Pan Profesor opowiedział w języku komunikacji globalnej, czyli po angielsku.

Marcin Nowak

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com