Sprzątanie Świata 2019 – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Sprzątanie Świata 2019

zsb1.poznan.pl 001
zsb1.poznan.pl 002
zsb1.poznan.pl 003
zsb1.poznan.pl 004
zsb1.poznan.pl 005

20 września uczniowie klasy 3A wraz z wychowawcą,  wzięli udział w proekologicznej akcji: “Sprzątanie Świata “, która w tym roku odbyła się pod hasłem: NIE ŚMIECIMY-SPRZĄTAMY-ZMIENIAMY.   Akcja miała na celu posprzątanie terenów publicznych. W tym roku para prezydencka, Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda, zainaugurowała w Polsce  akcję „SprzątaMY Las”, która jest związana z międzynarodową inicjatywą “Sprzątanie Świata”, wywodzącą się z Australii, zapoczątkowaną w 1989 roku. W Polsce “Sprzątanie Świata” odbywa się od 1994 roku. Jej inicjatorką była Mira Stanisławska-Meysztowicz. Nawiązując do obydwu akcji, klasa 3A posprzątała teren parku miejskiego im. Jana Pawła II przy ul. Dolna Wilda. Cieszymy się, że rośnie świadomość ekologiczna wśród mieszkańców Poznania, bo śmieci jest coraz mniej!!!

Opiekun: K.Krzesińska

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com