fbpx
NAJLEPSZA SZKOŁA BUDOWLANA W POLSCE
Godło Polski

Spotkanie z Panią Ambasador

Wraz z innymi polskimi szkołami 11 grudnia br. wzięliśmy udział w spotkaniu online z Panią Ambasador Irlandii w Polsce, Emer O’Connell.

Jak sama przyznaje, Pani Ambasador jest głosem Irlandczyków w naszym kraju, promuje współpracę Irlandii i Polski w Unii Europejskiej, a także gorąco popularyzuje kulturę Zielonej Wyspy.

Podczas spotkania Jej Ekscelencja opowiedziała o początkach swojej kariery w irlandzkich instytucjach państwowych – Ministerstwie Kultury, Ministerstwie Środowiska oraz Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Dowiedzieliśmy się również, iż w wolnym czasie Pani Ambasador z wielkim zamiłowaniem poszukuje inspirujących i ciekawych wątków w literaturze, bardzo lubi czytać, a jej konikiem jest przyjaźń i wpływ Czesława Miłosza na poezję Seamnusa Heaney’a, laureata literackiej nagrody Nobla w 1995 roku.

W drugiej połowie spotkania paneliści zadali Jej Ekscelencji szereg pytań, m.in. o zwyczaje bożonarodzeniowe Irlandczyków, przepis na pyszny plum pudding i bezpieczeństwo Mikołaja podczas nadchodzących świąt. Atmosfera spotkania była ciepła, pełna zrozumienia i międzykulturowego dialogu.

najnowsze
artykuły

Rozmiar czcionki
Kontrast