Spotkanie z karierą – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Spotkanie z karierą

zsb1.poznan.pl_2
zsb1.poznan.pl_5
zsb1.poznan.pl_7
zsb1.poznan.pl_8
zsb1.poznan.pl_10
zsb1.poznan.pl_24
zsb1.poznan.pl_19
zsb1.poznan.pl_18
zsb1.poznan.pl_28
zsb1.poznan.pl_35
zsb1.poznan.pl_37
zsb1.poznan.pl_44

Dnia 11.02.2016 r. z inicjatywy zespołu ds. doradztwa zawodowego odbyło się spotkanie w auli szkolnej młodzieży klas maturalnych i klas II LO z przedstawicielami różnych zawodów. Na spotkanie przybyli: Pani Karolina Szambelańczyk –Naczelnik Wydziału Wdrażania Programu PROW i Pomocy Technicznej w Urzędzie Marszałkowskim Miasta Poznania, Pani Agnieszka Rybarczyk-inżynier projektów ITPOK i Pan Mariusz Szulc –funkcjonariusz Komendy Głównej Straży Pożarnej w Poznaniu. Zaproszeni goście opowiedzieli o swoich ścieżkach kariery, o sposobie zdobycia wiedzy i obecnego stanowiska. W każdym z przypadków droga do zdobycia obecnej pozycji była różna i nie prowadziła wprost do zdobytego stanowiska. Wspólny element przedstawionych zawodów to wytrwałość, praca i wiara w sukces i nauka języków obcych. Młodzież dowiedziała się także ,że wybór zawodu czy też ścieżki kształcenia w szkole średniej nie jest i nie musi być wyborem ostatecznym i jedynym. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, goście byli bardzo otwarci a młodzież chętnie zadawała pytania. Kilka rad, skierowanych do naszych uczniów , szczególnie utkwiło w pamięci: „ Nie popadaj w rutynę, „Szanuj ludzi”, Życie to stół a jego nogi to 4 filary życia: rodzina, praca, przyjaciele, satysfakcja.” Nasi goście, będąc dobrymi organizatorami, realizują swoje pasje: bieg w maratonie czy podróże w odległe zakątki świata. Spotkania będą kontynuowane i zapewne przyniosą wiele odpowiedzi na nurtujące uczniów pytania, szczególnie tuż przed wyborem przyszłej drogi zawodowej.

Zespół ds. doradztwa zawodowego przy ZSB Nr1

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com