Spotkanie z firmą AQUAPOL – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Spotkanie z firmą AQUAPOL

25 lutego 2020 r. w auli szkolnej odbyło się bardzo ciekawe spotkanie z firmą AQUAPOL, którą reprezentował pan Ireneusz Nowacki. Pełni on funkcję konsultanta technicznego co sprowokowało zakulisowe rozmowy po samej prelekcji. W jej trakcie pan Ireneusz interesująco opowiadał o różnych rodzajach izolacji przeciwwilgociowych, zaś skupił się na innowacyjnej i skutecznej technologii osuszania murów  firmy AQUAPOL uszczegółowiając sposób jej działania. Prelekcję oparł na słowach inż. Wilhelma Mohorna – twórcy systemu AQUAPOL: „Natura o kosmos zapewniają nam nieznany potencjał energii, który można wykorzystywać z pomocą przyjaznych technologii”.

Metoda AQUAPOL polega na zablokowaniu procesu podciągania kapilarnego w murach obiektów budowlanych poprzez zastosowanie indywidualnie dobranych urządzeń, które przetwarzają pole magnetyczne Ziemi, oddziałując odpowiednio na różnicę potencjałów elektrycznych. Urządzenie AQUAPOL działa na zawilgocone mury budynku odpowiednio spolaryzowanym polem magnetycznym w taki sposób, że zmienia ich niekorzystny potencjał elektryczny, w efekcie czego woda przemieszcza się w dół w kierunku posadowienia budynku. Jednocześnie woda z obniżającej się sukcesywnie strefy zawilgocenia poprzez dyfuzję odparowuje do otoczenia. System Osuszania Murów AQUAPOL w obiektach budowlanych pełni dwa istotne zadania. Po pierwsze zapewnia funkcję izolacji poziomej skutecznie blokując efekt kapilarny, po drugie osusza mury do ich właściwego stanu, to jest wilgotności naturalnej czy inaczej poziomu wilgotności sorpcyjnej.

Urządzenia AQUAPOL jako zasilanie wykorzystuje naturalne pole magnetyczne Ziemi, co powoduje, że technologia jest ekologiczna. Od momentu zainstalowania urządzenie to pozostaje na stałe w obiekcie celem podtrzymywania ciągłości procesu skutecznego niwelowania podciągania kapilarnego, a tym samym spełnia funkcję trwałej izolacji poziomej. Gwarancja skuteczności systemu udzielana przez firmę AQUAPOL obejmuje skuteczne działanie systemu przez okres 20 lat od momentu montażu.

Marek Wrzesiński

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com