“Supremacja zła nad dobrem w świecie od wieków” – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

“Supremacja zła nad dobrem w świecie od wieków”

zsb1.poznan.pl 002
zsb1.poznan.pl 003
zsb1.poznan.pl 004
zsb1.poznan.pl 005
zsb1.poznan.pl 006
zsb1.poznan.pl 007
zsb1.poznan.pl 008
zsb1.poznan.pl 009
zsb1.poznan.pl 0010
zsb1.poznan.pl 001

12 lutego 2019 r. do naszej Szkoły przybyli uczniowie i nauczyciele z kilku poznańskich szkół: VIII LO, XVII LO, Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej, Szkoły Podstawowej nr 10 i nr 36. Goście wzięli udział w projekcji filmu Mary Skinner W imię ich matek. Historia Ireny Sendlerowej oraz warsztatach zakończonych debatą oksfordzką. W kontekście problematyki filmu oraz aktualnych wydarzeń i różnych postaw, zachowań przyjmowanych wobec nich, podjęto dyskusję wokół trudnego problemu: Supremacja zła nad dobrem od wieków kształtuje świat. Do walki na argumenty po dwóch przeciwnych stronach stanęli uczniowie i nauczyciele. Obie strony przedstawiały swoje racje z dużym zaangażowaniem, wykazując ogromną wrażliwość na tę uniwersalną problematykę. Młodzież przygotowana w części warsztatowej do przyjęcia roli mówcy rzeczowo i z dużą odwagą prezentowała swoje poglądy. Co ciekawe, zakończenie debaty wcale nie zakończyło dyskusji…
To przedsięwzięcie było realizowane w ramach programu Filmoteka Szkolna we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, a spotkanie poprowadziły: p. prof. Renata Posieczek-Cierpiałek (doradca metodyczny nauczycieli języka polskiego szkół ponadgimnazjalnych) oraz Liderki Filmoteki Szkolnej – p. Katarzyna Czubińska
i p. Ewelina Waląg.

 

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com