Prawdziwa gratka dla miłośników kultury japońskiej! – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Prawdziwa gratka dla miłośników kultury japońskiej!

malzenstwo-w-teatrze-nowym-002
malzenstwo-w-teatrze-nowym-003
malzenstwo-w-teatrze-nowym-004
malzenstwo-w-teatrze-nowym-005

W środę 26 września grupa uczniów z klas 1A, 2A, 3A, 3C1 i 4AT pod opieką p. Agnieszki Klunder i p. Barbary Kochner udała się do Teatru Nowego w Poznaniu na „Małżeństwo”, gościnny spektakl grupy Konoshitayami z Japonii. Ciekawostką był fakt, że przedstawienie grane było w języku japońskim i opatrzone polskimi napisami, co dało nam niecodzienną okazję obcowania na żywo z mową Kraju Kwitnącej Wiśni. Podziwiać można było tradycyjne stroje japońskie, lokalną muzykę i nie zawsze czytelne dla Europejczyków obyczaje. Spektakl składał się z dwóch jednoaktowych sztuk: „Papierowej kuli” Kunia Kishidy, jednego z najważniejszych pisarzy i dramaturgów japońskich I połowy XX wieku oraz „Niedźwiedzia” Antoniego Czechowa, klasyka literatury rosyjskiej. Pierwszy tekst ukazuje parę małżeńską, zmagającą się z problemem nudy i rutyny, które wkradły się do ich związku, drugi – stanowi pojedynek słowny między wdową a wierzycielem, domagającym się od niej spłaty długu.

Poza tym w foyer teatru można było wziąć udział w warsztatach origami, zobaczyć pokaz kaligrafii japońskiej, a także spróbować sushi. Całe wydarzenie miało na celu upamiętnienie 100. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Japonią.


 

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com