Pozdrowienia z Krefeld! – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Pozdrowienia z Krefeld!

zsb1.poznan.pl 0020
zsb1.poznan.pl 0019
zsb1.poznan.pl 0018
zsb1.poznan.pl 0017
zsb1.poznan.pl 0016
zsb1.poznan.pl 0015
zsb1.poznan.pl 0014
zsb1.poznan.pl 0013
zsb1.poznan.pl 0012
zsb1.poznan.pl 0011
zsb1.poznan.pl 0010
zsb1.poznan.pl 009
zsb1.poznan.pl 008
zsb1.poznan.pl 007
zsb1.poznan.pl 006
zsb1.poznan.pl 005
zsb1.poznan.pl 004
zsb1.poznan.pl 003
zsb1.poznan.pl 002
zsb1.poznan.pl 001

Wakacje to najlepszy czas, żeby podróżować, nawiązywać przyjaźnie i zdobywać nowe umiejętności. Przekonali  się o tym także przedstawiciele drugoklasistów z naszej szkoły, którzy-  razem z opiekunkami: panią Magdaleną Megger i panią Barbarą Ochowicz- wzięli udział w Projekcie Cyrkowym w Krefeld.  Był on kolejnym etapem rozwijającej się od kilku lat współpracy z Domami Młodzieży w tym niemieckim mieście. Początkowo przygotowanie występu dla miejscowej społeczności wydawało się nie lada wyzwaniem, szybko jednak okazało się, że nauka żonglerki czy akrobacji jest świetną zabawą i ułatwia przełamanie barier językowych. Efekt zaskoczył wszystkich- przedstawienie w parku miejskim przyciągnęło sporą publiczność i zostało nagrodzone gromkimi brawami.

Oczywiście tygodniowy pobyt w Krefeld wypełniły także inne atrakcje. Gospodarze pokazali naszym uczniom  Duisburg- miasto z największym portem rzecznym na świecie,  zabrali ich  na spacer po gigantycznej instalacji Tomasa Saraceno   ,, Na orbicie” w Muzeum K21 w Dusseldorfie, oprowadzili po katedrze w Kolonii. Jak widać  program wizyty był tak ułożony, by pokazać bogactwo kulturowe i gospodarcze tego regionu Niemiec.

Z pewnością jednak najcenniejszym doświadczeniem  było poznanie rówieśników z innych krajów, nie tylko Niemiec, ale także dalekiego Afganistanu.  Nadrenia od wielu lat przyciąga przybyszów z innych krajów, szukających tu lepszego życia, co sprawia, że jest tyglem różnych narodowości i kultur. Turystów z Polski może zadziwić otwartość i tolerancja Niemców, a  spotkanie z młodymi ludźmi, przeżywającymi niewyobrażalne dramaty, nauczyć empatii i skłonić do głębszych refleksji nad wartością życia.


 

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com