„Poezją wszystko można najlepiej wyrazić.” (Elias Canetti) – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

„Poezją wszystko można najlepiej wyrazić.” (Elias Canetti)

spotkanie-z-poetami-2019-5
spotkanie-z-poetami-2019-6
spotkanie-z-poetami-2019-1
spotkanie-z-poetami-2019-2
spotkanie-z-poetami-2019-3
spotkanie-z-poetami-2019-4

Uczniowie kilku klas mieli niepowtarzalną okazję porozmawiać o tajnikach warsztatu poetyckiego z goszczącymi  u nas 24 października  uczestnikami Międzynarodowej Konferencji Poetów -panią Leokadią Komaiszko z Litwy i Belgii i panem Jazepem Januszkiewiczem z Białorusi. Poeci zapoznali nas ze swoimi biografiami – oboje mają polskie korzenie i wychowali się w rodzinach, w których pielęgnowano ojczysty język, przeczytali kilka swoich utworów. Przedmiotem tej niezwykłej lekcji była nie tylko poezja. Pani Komaiszko jest autorką książki o losach Polaków żyjących od Syberii po Europę Zachodnią, twórczynią i redaktorką „Listów z daleka”, czasopisma Ogólnoświatowego Korespondencyjnego Klubu Emigrantów. Pan Jazep Januszkiewicz zajmuje się badaniem i  literatury i kultury białoruskiej XIX i XX wieku. Wydał między innymi  tłumaczenie „Pana Tadeusza”  Adama Mickiewicza na język białoruski dokonane przez Piotra Bitela, więźnia stalinowskich łagrów. Podczas spotkania przybliżył nam sytuację ludzi kultury na Białorusi.

Spotkanie z poetami inauguruje w naszej szkole coroczne obchody Listopada Poetyckiego.

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com