Podsumowanie I Konkursu Języka Niemieckiego „Deutschkuns(z)t” – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Podsumowanie I Konkursu Języka Niemieckiego „Deutschkuns(z)t”

zsb1.poznan.pl_50
zsb1.poznan.pl_43
zsb1.poznan.pl_40
zsb1.poznan.pl_38
zsb1.poznan.pl_26
zsb1.poznan.pl_25
zsb1.poznan.pl_18
zsb1.poznan.pl_14
zsb1.poznan.pl_12
zsb1.poznan.pl_10
zsb1.poznan.pl_47
zsb1.poznan.pl_45

Pełna fotorelacjazobacz

Dnia 07.04.2016r. w naszej szkole odbył się I Konkurs Języka Niemieckiego „Deutschkuns(z)t”. Brali w nim udział uczniowie gimnazjów z Poznania i powiatu poznańskiego. Ich występy konkursowe musiały być zaprezentowane w języku niemieckim. Uczestnicy konkursu mogli wybrać jedną z trzech kategorii: scenka teatralna, recytacja wiersza lub prozy oraz piosenka wykonana z podkładem muzycznym albo przy akompaniamencie instrumentów.

W konkursie wzięło udział 8 szkół, 9 wykonawców (jedna szkoła zgłosiła dwa zespoły), w sumie na scenie zaprezentowało się 21 uczniów. W skład jury weszli: p. Magdalena Megger, p. Przemysław Duda i p. Maciej Burdziński (przewodniczący). Poziom był bardzo wyrównany, więc jury miało trudne zadanie i musiało się nieźle natrudzić, aby podjąć właściwe decyzje i wyłonić zwycięzców oraz przyznać nagrody specjalne. W czasie obrad jury uczestnicy wraz z opiekunami słuchali i śpiewali niemieckojęzyczne piosenki oraz wzięli udział w zabawie na rozumienie ze słuchu, to znaczy musieli uzupełniać brakujące słowa w słuchanym utworze niemieckojęzycznym oraz wspólnie muzykowali, co sprawiło, że atmosfera była bardzo dobra i wszyscy świetnie się bawili. Cały konkurs znakomicie poprowadziła Karolina Wolna z 3c.

Po zakończeniu obrad, przewodniczący jury przedstawił wyniki:

I miejsce

Gimnazjum nr 9 w Poznaniu – zespół w składzie: Alicja Stępnik, Joanna Sobkowiak, Justyna Kawczyńska, Katarzyna Batygolska (fortepian, gitara, perkusja i śpiew) – wykonały utwór własnego autorstwa pod tytułem „Der Himmel”.

II miejsce

Gimnazjum nr 43 w Poznaniu – zespół w składzie: Kornelia Giec (śpiew) i Maciej Wrzeszcz (gitara, śpiew) – wykonali utwór „Wie schön du bist” z repertuaru Sarah Connor.

III miejsce

Gimnazjum nr 4 w Poznaniu – zespół wokalistek w składzie: Gabriela Ryder i Julia Borzęcka – wykonały utwór „Ohne dich” z repertuaru Rammstein.

Nagrody specjalne otrzymali:

Gimnazjum z Jerzykowa – zespół wokalistek w składzie: Roksana Knasiak i Michalina Kulka – wykonały utwór „Jeder erste Schritt ist schwer” z repertuaru Anny Jantar (niemiecka wersja przeboju „Najtrudniejszy pierwszy krok”)

oraz Wiktoria Cebulska z Gimnazjum nr 68 w Poznaniu za recytację wiersza „Mein lieber Hund” (autor nieznany)

Wykonawcy, którzy zajęli pierwsze trzy  miejsca otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, ufundowane przez p. Dyrektora oraz przez Stowarzyszenie Absolwentów Technikum Budowlanego Rybaki 17, a dodatkowo zwycięzcy konkursu i osoby specjalnie wyróżnione mogły cieszyć się nagrodami oraz osobistą dedykacją, które przekazała na konkurs Pani Prezydentowa Agata Kornhauser-Duda!

Organizatorzy:

Wiesława Metello-Kasprzyk

Maciej Burdziński

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com