Perły Pomorza Zachodniego – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Perły Pomorza Zachodniego

zsb1.poznan.pl__12
zsb1.poznan.pl__11
zsb1.poznan.pl__9
zsb1.poznan.pl__8
zsb1.poznan.pl__7
zsb1.poznan.pl__5
zsb1.poznan.pl__4
zsb1.poznan.pl__3
zsb1.poznan.pl__2
zsb1.poznan.pl__1
zsb1.poznan.pl__27
zsb1.poznan.pl__25
zsb1.poznan.pl__24
zsb1.poznan.pl__22
zsb1.poznan.pl__20
zsb1.poznan.pl__18
zsb1.poznan.pl__17
zsb1.poznan.pl__14

W dniach 23-25 maja 2016 roku klasy IIC i II A wzięły udział w wycieczce szkolnej nad morze. Tematem przewodnim naszej wyprawy były Perły Pomorza Zachodniego. Piękna pogoda, która nam towarzyszyła przez cały pobyt pozwoliła smakować walory tego regionu. Przeżyliśmy lekcję historii i geografii w Muzeum Multimedialnym na 15 Południku  w Trzęsaczu i na wybrzeżu przy ruinach kościoła, który “zabrało” morze. Najbardziej obfitujący w atrakcje był drugi dzień: przejazd do Wolińskiego Parku Narodowego i zagrody żubrów, podziwianie  Jeziora Turkusowego w Wapnicy oraz Wzgórza Zielonka w Lubinie, punkt widokowy, z którego można zaobserwować  zjawisko delty wstecznej. Potem przejazd  przez Międzyzdroje i krótka wizyta w Alei Gwiazd i dalej do Świnoujścia, przeprawa promem przez Świnę gdzie na własnej skórze przekonaliśmy się z czym codziennie borykają się mieszkańcy miasta leżącego na wyspach. Najbardziej spodobała się inscenizacja historyczna w Forcie Gerharda i Twierdzy Morskiej. Młodzież na własnej skórze poczuła smak wojskowej służby. Zwiedzanie Fortu  ma formę przyspieszonego przeszkolenia wojskowego. Zwiedzaliśmy fortecę pod opieką   „podłego”  i oczywiście umundurowanego pruskiego żołdaka. Po odbyciu przeszkolenia wojskowego, zostaliśmy mianowani na pierwszy historyczny stopień wojskowy i staliśmy się rezerwistami regimentu. Ostatniego dnia odbyliśmy długi spacer po przepięknym Szczecinie: Wały Chrobrego, katedra, fragmenty szlaku św. Jakuba to tylko niektóre miejsca naszego spaceru. Pełni wrażeń wróciliśmy do Poznania i mam nadzieję, że wspomnienia i zdobyte wiadomości pozostaną długo w pamięci uczniów.

Opiekunowie:

Kamila Krzesińska, Joanna Czeszyńska, Joanna Lange.

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com