Pedro Almodóvar w kinie Malta – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Pedro Almodóvar w kinie Malta

nauka-hiszpanskiego-przez-film-2019-1
nauka-hiszpanskiego-przez-film-2019-2
nauka-hiszpanskiego-przez-film-2019-3
BB_800x600

W czwartek 24.10. grupa uczniów z klas G1A2, 2A i 2At pod opieką p. Agnieszki Klunder udała się do kina Malta Charlie&Monroe przy ul. Rybaki, aby obejrzeć najnowszy film mistrza kina hiszpańskiego, czyli Pedro Almodóvara, pt. „Ból i blask”.

Film jest refleksyjnym, wysmakowanym dziełem dojrzałego artysty. Nie szokuje, jak dawne jego filmy,  scenami przemocy czy niepokojącą erotyką. Opowiada historię życia Salvadora, starzejącego się reżysera (w tej roli świetny Antonio Banderas), który usiłuje rozliczyć się ze swoją przeszłością, uporządkować pogmatwane relacje z rodziną i przyjaciółmi, a także podejmuje walkę o swoje zdrowie.

Uczestnictwo w seansie było dobrą okazją do ćwiczenia rozumienia w języku hiszpańskim, a także do zapoznania się z twórczością najbardziej znanego reżysera hiszpańskojęzyczego.

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com