Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

2
1
4
3
DSC02684 (Kopiowanie)
DSC02700 (Kopiowanie)
DSC02694 (Kopiowanie)
DSC02687 (Kopiowanie)

Po raz pierwszy obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto zostało ustanowione przez UNESCO w 1999 r. dla upamiętnienia tragicznego w skutkach wystąpienia studentów w obronie języka bengalskiego jako języka urzędowego.
Co roku, 21 lutego, na świecie  podejmowane są różne akcje mające na celu ochronę języków oraz zwrócenie uwagi na języki ginące. Mieliśmy okazję wysłuchać ciekawych prelekcji o tendencjach rozwojowych  współczesnej polszczyzny. Nauczyciele poloniści skłonili nas do refleksji nad funkcjonalnością zapożyczeń, potrzebą ochrony gwar, a także niepokojącymi zmianami w polszczyźnie młodzieży.


 

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com