Konkurs Pięknego Czytania “Lesen gehen” – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Konkurs Pięknego Czytania “Lesen gehen”

zsb1-poznan-pl_3
zsb1-poznan-pl_4
zsb1-poznan-pl_2
zsb1-poznan-pl_1
zsb1-poznan-pl_10
zsb1-poznan-pl_9
zsb1-poznan-pl_8
zsb1-poznan-pl_7
zsb1-poznan-pl_6
zsb1-poznan-pl_5

W tym roku uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy uczestniczą w Konkursie Pięknego Czytania  ,,Lesen gehen…’’, organizowanym przez poznański oddział Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego we współpracy z Biblioteką Niemiecką BU UAM. W piątek, 21 października 2016r. odbył się szkolny etap konkursu, w którym wzięły udział uczennice XXI Liceum Ogólnokształcącego: Julia Hammerling, kl. IA z wierszem ,,Komm’’ Gotfrieda Benna,  Marta Kaczmarek, kl. IC2 z wierszem ,,Das Lied von der Unzulänglichkeit’’ Bertolda Brechta, Natalia Drożyńska, kl. IIB z wierszem ,,Grӧβer werden die Menschen nicht’’ Theodora Stroma oraz Aniela Hapke, kl. IIC z wierszem ,,An alle Menschen’’ Detlefa Maischaka.

Uczestniczki konkursu podjęły się trudnego zadania czytania poezji niemieckojęzycznej w oryginale. Jury miało twardy orzech do zgryzienia, gdyż poziom konkursu był bardzo wyrównany. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się Julia Hammerling.

Bardzo dziękujemy za Wasze występy oraz gratulujemy wszystkim uczestniczkom. Trzymamy kciuki za Julię, która będzie reprezentować naszą szkołę w finale konkursu 5 listopada!

Koordynator konkursu: Wiesława Metello-Kasprzyk


 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com