Konkurs Ogólnopolski „Wybieram wybory” – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Konkurs Ogólnopolski „Wybieram wybory”

IMG_0164 (Kopiowanie)
IMG_0166 (Kopiowanie)
IMG_0171 (Kopiowanie)
IMG_0169 (Kopiowanie)
IMG_0168 (Kopiowanie)
IMG_0167 (Kopiowanie)

W czwartek, dnia 10 XI 2017 r. odbył się w ZSB nr 1 w Poznaniu Konkurs Ogólnopolski (II edycja) „Wybieram wybory” – etap szkolny . Organizatorem konkursu jest Krajowe Biuro Wyborcze, Delegatura w Poznaniu.

Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego wśród uczniów, w szczególności w zakresie wyborów samorządowych, propagowanie idei udziału w tych wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym.

Do konkursu zgłosiło się 13 uczniów. Ostatecznie przystąpiło siedmioro, gdyż pozostali nie dopełnili procedur rejestracyjnych lub rozchorowali się w dniu konkursu. Byli to reprezentacji klas licealnych:  1 b, 2 b1 i 2b2.

Oprócz dostarczenia materiałów do nauki, nauczyciel wos Mateusz Hurysz zrobił jedno pozalekcyjne spotkanie z zainteresowanymi osobami na temat tego konkursu.

Uczniowie zmierzyli się z 25 zamkniętymi pytaniami. Czas na ich odpowiedź wynosił 40 minut. W naszym przypadku ostatnie uczestniczki skończyły po 20 minutach.

Niezależnie od wyników, konkurs ten jest dobrym poszerzeniem wiedzy przedmiotowej i ogólnej w kontekście różnych wyborów ogólnopolskich w latach 2018-2020.

W skład komisji szkolnej zasiedli nauczyciele: Mateusz Hurysz, Jacek Łuszczek, Sylwester Strzecha oraz obserwator z zewnątrz Pan Paweł Nowak, który został przed konkursem przyjęty przez Dyrektora Szkoły.

Dziękujemy Uczniom za ich udział w konkursie.

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com