Innowacja na skalę kraju – podpisana umowa dotycząca współpracy z Finlandią – teraz będziemy uczyć się od najlepszych – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Innowacja na skalę kraju – podpisana umowa dotycząca współpracy z Finlandią – teraz będziemy uczyć się od najlepszych

zsb1.poznan.pl_01
zsb1.poznan.pl_02
zsb1.poznan.pl_03
zsb1.poznan.pl_04
zsb1.poznan.pl_019
zsb1.poznan.pl_012
zsb1.poznan.pl_010
zsb1.poznan.pl_09
zsb1.poznan.pl_08
zsb1.poznan.pl_07
zsb1.poznan.pl_06
zsb1.poznan.pl_05
zsb1.poznan.pl_011
zsb1.poznan.pl_014
zsb1.poznan.pl_013
zsb1.poznan.pl_015
zsb1.poznan.pl_018
zsbfin

W dniu 13 marca 2017 roku została podpisana umowa dotycząca współpracy z Federacją edukacyjną w Finlandii (JEDU). Federacja zrzesza szkoły kształcące w zawodach  również o profilach budowlanych. Dzięki podpisanej umowie będziemy mogli uczyć się od najlepszych na Świecie. Skorzystają na tym uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. W ramach wizyty zapoznano się
z funkcjonowaniem takich jednostek jak: Nivala Vocational Institute, Haapavesi Vocational Institute, Oulainen Vocational Institute oraz miejscami realizacji  praktyk uczniowskich oraz przedsiębiorstwami branży budowlanej. Kształcenie zawodowe w Finlandii oparte jest na praktyce i doświadczeniu. Nauka każdego zawodu trwa trzy lata i po zdaniu wszystkich egzaminów w trakcie nauki absolwent może rozpocząć swoją drogę zawodową lub pójść na studia. Nie ma egzaminów maturalnych jedynie egzaminy na wybrane uczelnie. W trakcie nauki w szkole kształcącej w zawodach uczeń zdobywa bardzo duże doświadczenie praktyczne. W pierwszej klasie realizuje praktyki w szkole, w drugiej klasie na zewnątrz szkoły (w zawodzie budowlanym jest to budowa domu od podstaw), a w klasie trzeciej praktyki realizowane są u pracodawcy (może nim być również zagraniczna firma).


 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com