III Szkolny Konkurs dla Młodych Tłumaczy „Przekładaniec” – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

III Szkolny Konkurs dla Młodych Tłumaczy „Przekładaniec”

konkurs-jezyk-niemiecki-2019-1
konkurs-jezyk-niemiecki-2019-2
konkurs-jezyk-niemiecki-2019-3

Dnia 16.10.2019 odbył się III Szkolny Konkurs dla Młodych Tłumaczy „Przekładaniec”. W konkursie wzięło udział 20 uczniów. Zasady konkursu dopuszczały pracę tylko ze słownikiem w formie papierowej i tak też nasi uczniowie zmagali się z tekstem źródłowym w wybranym przez siebie języku: angielskim, niemieckim lub hiszpańskim. Teksty te musieli przełożyć na język polski, nie chodziło jednak o ilość, a o jakość. Nawet, jeśli ktoś nie zdążył przetłumaczyć całości oceniane były wierność przekładu, pomysłowość zastosowanych rozwiązań translatorskich, a także umiejętność formułowania myśli w języku polskim.

Po ocenieniu tłumaczeń przez nauczycielskie jury w składzie: Katarzyna Pittner, Karolina Nowakowska i Maciej Burdziński, 07.11.2019 ogłoszono wyniki konkursu.

W kategorii języka angielskiego wyróżnienie otrzymała Magdalena Urbańska z klasy 3ct, w kategorii języka niemieckiego Barbara Krysztofiak z 2a i w kategorii języka hiszpańskiego Mateusz Młodzikowski z 4at.

Z pewnością było to dla uczniów ciekawe doświadczenie, mogli bowiem spróbować swych sił w pozornie łatwej sztuce translatorskiej. Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

Gratulujemy i do zobaczenia za rok!

Organizatorzy

Karolina Nowakowska
Katarzyna Pittner
Maciej Burdziński

 
Komentarze
 
Skip to content

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com