II Szkolny Konkurs dla Młodych Tłumaczy „Przekładaniec” – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

II Szkolny Konkurs dla Młodych Tłumaczy „Przekładaniec”

zsb1.poznan.pl 001
zsb1.poznan.pl 002
zsb1.poznan.pl 004
zsb1.poznan.pl 005

Dnia 24.10.2018 odbył się II Szkolny Konkurs dla Młodych Tłumaczy „Przekładaniec”. W konkursie wzięło udział 13 uczniów. Przy pomocy słowników w formie papierowej zmagali się oni z tekstem źródłowym w wybranym przez siebie języku: angielskim, niemieckim lub hiszpańskim, które to teksty musieli przełożyć na język polski. Zgodnie z zasadami konkursu nie wolno było używać słowników elektronicznych i translatorów.

Po ocenieniu tłumaczeń przez nauczycielskie jury w składzie: Katarzyna Pittner, Karolina Nowakowska i Maciej Burdziński 14.11.2018 ogłoszono wyniki konkursu.

W kategorii języka angielskiego wyróżnienie otrzymał Patryk Mrówka z klasy 2c, w kategorii języka niemieckiego Barbara Krysztofiak z 1a i w kategorii języka hiszpańskiego Mateusz Młodzikowski z 3at.

Z pewnością było to dla uczniów ciekawe doświadczenie, mogli bowiem spróbować swych sił w pozornie łatwej sztuce translatorskiej. Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

 

Gratulujemy i do zobaczenia za rok!

Organizatorzy

Karolina Nowakowska

Katarzyna Pittner

Maciej Burdziński

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com