Firma Nike – historia i pasja do sportu – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Firma Nike – historia i pasja do sportu

3
1
zsb1.poznan.pl 001

We wtorek, 30 I 2018 r. odbyło się w auli szkolnej spotkanie z klasami pierwszymi na temat firmy sportowej Nike. Spotkanie poprowadził mgr Mateusz Hurysz w porozumieniu z nauczycielami wychowania fizycznego.

Celem spotkania było zachęcenie młodzieży do ruchu. Jak podają dane i statystyki WHO,  brak ruchu zwłaszcza w krajach rozwiniętych, do których należy Polska prowadzi do otyłości i w prostej linii do chorób przewlekłych.  Dotyczy to coraz częściej również młodych ludzi, którzy opuszczają lekcje Wf-u i prowadzą statyczny tryb życia.

Na wstępie prelegent zaznaczył, że nie jest to zachęta do noszenia rzeczy firmy Nike, bo każdy ma swój własny wybór, a szkoła nie jest miejscem do takich haseł.

Niemniej okazało się, że niemal wszyscy obecni na sali chociaż raz nosili odzież z charakterystyczną „łyżwą”, dlatego warto poznawać dzieje i filozofię tej popularnej marki.

Spotkanie było podzielone na kilka części. W pierwszej, we wprowadzeniu, prowadzący ukazał firmę na mapie koncernów całego świata (elementy ekonomii globalnej), w drugiej opowiedział o założycielach, którzy nie są znani ogółowi.

W drugiej części obecni na spotkaniu poznali historię firmy Nike – od Blue Ribbon Sports do światowego lidera w branży sportowej. Były też ciekawostki pod hasłem „Top 10”. Ważnym momentem było wyjaśnienie, skąd pochodzi nazwa firmy i dlaczego nawiązuje do starożytnej bogini Nike.

Pod hasłem „ogranicza nas tylko wyobraźnia” odbyła się prezentacja butów. Jest to dowód, że w Polsce uwolnił się w takim stopniu rynek, że każdy z nas może częściowo projektować dla siebie np. buty firmy Nike. Należy się zgodzić, że w uprawianiu sportu, obuwie pełni kluczową rolę, chroniąc stawy przed nadmiernym obciążeniem i kontuzjami.

W ostatniej fazie spotkania mgr Mateusz Hurysz zachęcił audytorium do zainteresowania się książką Phila Knighta, współzałożyciela firmy Nike nosząca tytuł „Sztuka Zwycięstwa. Wspomnienia twórcy Nike” i zakończył całość hasłem iście z kampanii tego koncernu: „Nigdy się nie poddawaj i pokonuj swoje słabości”.

Nie ważne, czy jesteśmy profesjonalistami, czy amatorami. Najważniejsza jest aktywność sportowa, bo jak mówi starożytna maksyma: „W zdrowym ciele, zdrowy duch…”. Nadchodzą ferie, a po nich zbliża się upragniona wiosna, będzie to doskonały czas, aby włączyć się do aktywności sportowej na świeżym powietrzu, do czego zachęcam uczniów i całe środowisko szkolne.

mgr Mateusz Hurysz


 

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com