Konkurs dla uczniów gimnazjów ,,Deutschkuns(z)t” – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Konkurs dla uczniów gimnazjów ,,Deutschkuns(z)t”

zsb1.poznan.pl_0244
zsb1.poznan.pl_01
zsb1.poznan.pl_014
zsb1.poznan.pl_053
zsb1.poznan.pl_013
zsb1.poznan.pl_022
zsb1.poznan.pl_050
zsb1.poznan.pl_065
zsb1.poznan.pl_0170
zsb1.poznan.pl_0169
zsb1.poznan.pl_0149
zsb1.poznan.pl_0143
zsb1.poznan.pl_0132
zsb1.poznan.pl_0131
zsb1.poznan.pl_0122
zsb1.poznan.pl_0119
zsb1.poznan.pl_075
zsb1.poznan.pl_0243

Dzień 07 kwietnia był w naszej szkole prawdziwym świętem języka niemieckiego. Po raz drugi zorganizowaliśmy konkurs dla uczniów gimnazjów z Poznania i powiatu poznańskiego: ,,Deutschkuns(z)t”.

Gimnazjaliści rywalizowali w trzech kategoriach: piosenka, scenka, recytacja. Wszystkie występy odbywały się w języku niemieckim. Okazało się, że uczestnicy nie tylko udowodnili, że umieją poprawnie posługiwać się tym niełatwym przecież językiem, ale też posiadają świetne wyczucie językowe, charyzmę, a także talenty aktorskie i muzyczne.

W konkursie wzięło udział 15 zespołów z 10 szkół, w sumie zaprezentowało się 47 uczniów. W skład jury weszli: p. Magdalena Megger, p. Marta Wojciechowska, p. Przemysław Duda i p. Wiesława Metello-Kasprzyk (przewodnicząca). Poziom był bardzo wyrównany, więc jury miało trudne zadanie i musiało się nieźle natrudzić, aby podjąć właściwe decyzje i wyłonić zwycięzców oraz przyznać nagrody specjalne.

W czasie obrad jury uczestnicy wykonywali muzyczne zadania językowe, a także obejrzeli film nakręcony podczas wizyty  w naszej szkole Steffena Möllera, aktora i satyryka zauroczonego polską kulturą i językiem. Dalszą część oczekiwania na werdykt młodzież spędziła na wspólnym muzykowaniu, któremu zawdzięczamy niezwykłą atmosferę tego dnia.

Choć podobały nam się absolutnie wszystkie wystąpienia uczestników konkursu, wyłoniliśmy zwycięzców:

I miejsce zajął zespół z Gimnazjum w Zalasewie za wykonanie piosenki ,, Ruf es laut’’ autorstwa Will.i.am feat Britney Spears. Wykonawcy: Julia Roszak, Julia Marianna Juszczak, Weronika Witecka, Julia Stachowiak, Wojciech Maciej Zwoliński, Jacek Przybylski.

II miejsce zajęło Gimnazjum nr 4 w Poznaniu za scenkę teatralną pt. ,,Aschenputtel’’. Wykonawcy: Maria Wiśniewska, Magdalena Polacka, Julia Krysztofiak, Julia Fabiś, Arkadiusz Brzękowski, Jędrzej Mikołajczak

III miejsce przyznano uczennicy Gimnazjum dwujęzycznego im. Dąbrówki w Poznaniu za wykonanie piosenki ,,Musik sein’’ Wincenta Weissa. Piosenkę zaśpiewała Sophie Williams.

Nagrodę specjalną otrzymali: Mateusz Banaszewski i Krzysztof Drobnik za recytację wiersza Friedricha Hebbel ,,Ein Pianist spielt Liszt’’

Wykonawcy, którzy zajęli pierwsze trzy  miejsca otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, ufundowane przez Radę Rodziców Zespołu Szkół Budownictwa nr 1 w Poznaniu oraz Wydział Oświaty w Poznaniu, natomiast laureaci pierwszego miejsca i osoby specjalnie wyróżnione mogły cieszyć się dodatkowymi nagrodami oraz pisemnymi gratulacjami, które przekazała na konkurs Pani Prezydentowa Agata Kornhauser-Duda. Pozostali wykonawcy otrzymali upominki ufundowane przez wyżej wymienionych sponsorów.

Bardzo dziękujemy sponsorom za sfinansowanie naszego przedsięwzięcia! Dziękujemy również wszystkim nauczycielom za pracę włożoną w przygotowanie uczniów do konkursu.

Ostatnie podziękowania kierujemy do młodzieży z ZSB nr 1 za prowadzenie imprezy, wystrój sali oraz obsługę techniczną i logistyczną. W realizację konkursu zaangażowali się: Natalia Muszyńska z kl. 2a, Marta Kaczmarek i Mateusz Suchowiak z kl. 1c2, Sandra Wróblewska i Zosia Kalarus z kl. 1b2  oraz Wojciech Witkowiak z kl. 1c1.

Organizatorzy:

Wiesława Metello-Kasprzyk

Maciej Burdziński

Pełna fotorelacjazobacz >>>


 

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com