Dzień Profilaktyki Onkologicznej – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Dzień Profilaktyki Onkologicznej

zsb1.poznan.pl 001
zsb1.poznan.pl 002
zsb1.poznan.pl 003
zsb1.poznan.pl 004
zsb1.poznan.pl 005
KODAK Digital Still Camera

W naszej szkole 20 września obchodziliśmy Dzień Profilaktyki Onkologicznej. Z tej okazji odbył się  w auli wykład adresowany do klas pierwszych liceum i technikum, poprowadzony przez specjalistów z Wielkopolskiego Centrum Onkologii. Pani dr  Ewa Majchrzak  przybliżyła uczniom przyczyny i przebieg odtytoniowych chorób onkologicznych, a pani mgr Anita Szymańska opowiedziała jak przebiega opieka i leczenie pacjentów z nowotworami. Duże zainteresowanie uczniów wzbudził pan Franciszek, pacjent po chirurgicznym  usunięciu krtani, który oddycha przez rurkę tracheotomiczną. Przyczyną jego zachorowania było palenie papierosów. Dziś jest żywym dowodem jak poważne następstwa ma nałóg tytoniowy. Klasy drugie liceum o profilu prozdrowotnym  w ramach przedmiotu Edukacja zdrowotna, odbyły szereg lekcji o tematyce nowotworowej. Podsumowaniem ich pracy były plakaty, które zaprezentowali na tablicach na pierwszym piętrze w naszej szkole. Poznając przyczyny, leczenie i skutki nowotworów liczymy na skuteczne oddziaływanie wśród uczniów i zaprzestanie palenia tytoniu.


 

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com