Dział Gromadzenia proponuje – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Dział Gromadzenia proponuje

Dział Gromadzenia proponuje

Szczepanik, Renata
Techniki socjoterapeutyczne w pracy z dzieckiem agresywnym / Renata Szczepanik, Agnieszka Jaros. – Łódź : Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, 2016. – 182 s. – (Terapia Pedagogiczna Warsztaty i Scenariusze Zajęć). – ISBN 978-83-7969-881-3. – ISBN 978-83-7969-882-0 (e-ISBN)
Sygnatura: G 11 313864 PNS

Socjoterapia jest tu rozumiana jako metoda i jako proces pracy terapeutycznej. W części teoretycznej przedstawiono definicję socjoterapii, omówiono: diagnozę problemów dziecka, budowanie grupy socjoterapeutycznej, zasady prowadzenia zajęć, etapy rozwoju grupy, kompetencje socjoterapeuty, techniki socjoterapeutyczne – ze szczególnym uwzględnieniem bajkoterapii. Zaproponowano scenariusze zajęć wychowawczych do szkół podstawowych ujęte w bloki służące: integracji grupy, terapii agresji, rozwijaniu empatii, rozwijaniu umiejętności reagowania na zachowania agresywne rówieśników. Zamieszczono m.in. ćwiczenie z wykorzystaniem „Bajki o Słodziaczku, który bał się ziemniaków” oraz ćwiczenie wizualizacyjne w oparciu o tekst relaksacyjny.

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com