Domy kopułowe – Sergiel – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Domy kopułowe – Sergiel

3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1

9 marca 2018 r.  ogodz. 11.30 w Zespole Szkół Budownictwa nr 1 w Poznaniu przy ul. Rybaki 17 miała miejsce ciekawa prelekcja n/t domów kopułowych. Przedstawił ją pan Sebastian Sergiel – współwłaściciel łódzkiej firmy rodzinnej Studio Sergiel. Ten innowacyjny architekt został zaproszony przez dyr. szkoły – dr. inż. Krzysztofa Kubiaka, prezesa Stowarzyszenia Absolwentów Technikum Budowlanego RYBAKI 17 – Marka Wrzesińskiego oraz nauczyciela praktycznej nauki zawodu – Andrzeja Marciniaka.

Spotkanie w przestronnej auli szkolnej przybliżyło uczniom technikum charakterystykę projektowania oraz budowy domów kopułowych, które są innowacyjnym rozwiązaniem
w pejzażu rodzimej architektury, ujawniło tajniki niekonwencjonalnych rozwiązań konstrukcyjnych oraz oryginalnych sposobów wykończenia wnętrz.

Spotkanie z projektantem domów kopułowych niosło ze sobą duży potencjał prezentowanych rozwiązań budowlanych i stało się przyjemnym sposobem poszerzenia wiedzy i horyzontów słuchaczy. Wobec powyższego szkoła nawiązała z panem Sebastianem Sergielem współpracę, w ramach której zaplanowano coroczne spotkania prelekcyjne.


 

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com