Berlin 2016 – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

Berlin 2016

zsb1.poznan.pl_47
zsb1.poznan.pl_20
zsb1.poznan.pl_17
zsb1.poznan.pl_11
zsb1.poznan.pl_8
zsb1.poznan.pl_7
zsb1.poznan.pl_4
zsb1.poznan.pl_3
zsb1.poznan.pl_2
zsb1.poznan.pl_1
zsb1.poznan.pl_42
zsb1.poznan.pl_41
zsb1.poznan.pl_36
zsb1.poznan.pl_32
zsb1.poznan.pl_31
zsb1.poznan.pl_26
zsb1.poznan.pl_23
zsb1.poznan.pl_21

W piątek, 2 grudnia 2016 roku odbyła się kolejna wycieczka dydaktyczna do Berlina. W roli uczestników: uczniowie klasy IIA, IIB, IIC, IIIC, IIAT, IIBT, IICT, IIICT. W roli opiekunów: p. Ewa Matuszak, p. Renata Posieczek-Cierpiałek oraz p. Kamilla Kosidowska. W roli pilota i przewodnika absolwent naszej szkoły, p. Martin Opaczyk.

Program obejmował zwiedzanie ważnych miejsc w stolicy Niemiec. W czasie pobytu w Berlinie mieliśmy możliwość zapoznać się z jego historią i teraźniejszością. Obejrzeliśmy fragmenty Muru Berlińskiego, Reichstag, Bramę Brandenburską, pomnik Holocaustu, aleję Unter den Linden, zegar i wieżę telewizyjną przy placu Alexandra, plac Poczdamski. Przepiękna pogoda pozwoliła nam podziwiać Berlin z kopuły Reichstagu w całej okazałości! W spacerze po Berlinie towarzyszył nam Steffen Möller, który znalazł czas, aby się z nami spotkać i w charakterystyczny dla siebie, bardzo zabawny sposób przekazał kilka ciekawych informacji o stolicy Niemiec.

Zupełnie inne atrakcje czekały na nas w Spectrum – eksperymentalnej części berlińskiego Muzeum Techniki. Mogliśmy tam na własnej skórze poczuć prawa fizyki. Szczególnym przeżyciem mógł być Domek Czarownic (Hexenhaus)!

Po południu poczuliśmy atmosferę tradycyjnego niemieckiego kiermaszu Weihnachtsmarkt. Mogliśmy tam posłuchać świątecznych piosenek oraz zapoznać się ze specjałami niemieckiej kuchni. Była to też okazja do sprawdzenia swoich umiejętności językowych.

Mogłoby się wydawać, że tak napięty program spowodował zmęczenie uczestników. Jednak na wieść o możliwości zrobienia przedświątecznych zakupów wszystkim wróciły siły, a ilość zakupionych prezentów pozwala przypuszczać, że pod choinkami naszych uczniów będzie naprawdę duuuużo upominków!

Pozostając w klimacie berlińskiego adwentu, zapraszamy już dziś na kolejny wyjazd w grudniu 2017 roku!

(Ewa Matuszak)


 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com