XXI Liceum Ogólnokształcące – proponowane klasy na rok szkolny 2017/2018 – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu / XXI Liceum Ogólnokształcące / Technikum Budowlane / Branżowa Szkoła I Stopnia nr 42 / ul. Rybaki 17 / 61 - 883 Poznań / 61 854 27 53 /

XXI Liceum Ogólnokształcące – proponowane klasy na rok szkolny 2017/2018

Klasa IA architektura & designKlasa IB prozdrowotnaKlasa IC psychologiczno – pedagogiczna
przedmioty rozszerzone:

 • historia sztuki,
 • geografia,
 • język obcy
przedmioty rozszerzone:

 • biologia,
 • wiedza o społeczeństwie,
 • język obcy
przedmioty rozszerzone:

 • język polski,
 • wiedza o społeczeństwie,
 • język obcy / informatyka
pracownia:

 • pracownia architektury & designu
przedmiot uzupełniający:

 • edukacja zdrowotna
przedmiot uzupełniający:

 • podstawy psychologii i pedagogiki

logo_architektoniczna_2016

Klasa o specjalności architektura & design to nowa propozycja dla uczniów, którzy chcą podjąć naukę w naszej szkole. Powstała z myślą o kandydatach kreatywnych, wrażliwych na piękno, ciekawych świata i lubiących podróże. Ponieważ jesteśmy przekonani, że wiedzę o świecie można czerpać nie tylko z mądrych książek, proponujemy zajęcia terenowe, warsztaty w pracowni architektury & designu oraz kontakt z dobrym wzornictwem (wykłady, spotkania z kreatorami designu, targi i wystawy, zajęcia muzealne). Doświadczeni nauczyciele naszego Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Budowlanego wprowadzą uczniów w tajniki architektury oraz designu. Intensywna nauka wybranego języka obcego oraz udział w projektach, mających na celu poznanie bliższej i dalszej okolicy, ułatwi w przyszłości podjęcie pracy w branży turystycznej. Absolwenci, którzy odnajdą w sobie pasję odkrywcy, będą mogli kształcić się w takich zawodach, jak: archeolog, geolog, kulturoznawca czy reporter. Dla uczniów obdarzonych wyobraźnią przestrzenną i pasją tworzenia nauka w klasie architektury i designu może być początkiem drogi do zdobycia kwalifikacji zawodowych w takich specjalnościach, jak: projektant wnętrz, renowator i konserwator zabytków, urbanista, historyk sztuki. Jeśli nie znosisz szarzyzny i nudy, jeśli lubisz oryginalne przedmioty i zaskakujące pełne niespodzianek wnętrza to nasza propozycja z pewnością spełni Twoje oczekiwania.

logo_prozdrowotna_2016Klasa prozdrowotna to sprawdzona i ciesząca się popularnością propozycja dla uczniów wybierających naukę w naszym liceum. Kierujemy ją do osób, którym bliska jest sentencja łacińska: „W zdrowym ciele – zdrowy duch”; do osób wiedzących, że troska o zdrowie fizyczne przynosi korzyści w sferze ducha: poprawia samopoczucie i dodaje wiary we własne siły. Naszym celem będzie przede wszystkim promowanie zdrowego stylu życia, ale również przekazanie wiedzy o relacjach społecznych, tak ważnych we współczesnym świecie. Mamy nadzieję, że wycieczki dydaktyczne, warsztaty na temat zdrowego odżywiania czy wykłady specjalistów poświęcone profilaktyce chorób cywilizacyjnych okażą się ciekawą formą zajęć dla uczniów. Proponujemy też udział w różnorodnych akcjach profilaktycznych, a także naukę udzielania pierwszej pomocy. Decyzja o podjęciu kształcenia w klasie prozdrowotnej może być pierwszym krokiem do zdobycia tak cennych obecnie zawodów jak: rehabilitant, fizjoterapeuta, dietetyk, pielęgniarka, ratownik medyczny, technik farmacji czy asystent stomatologii lub protetyk.

logo_psych_pedag_2016Klasa psychologiczno-pedagogiczna to propozycja dla uczniów, którzy chcą aktywnie i profesjonalnie pomagać innym. Powstała z myślą o kandydatach zainteresowanych głębszym zrozumieniem mechanizmów funkcjonowania człowieka oraz poszerzaniem wiedzy o relacjach społecznych. Przyszłym psychologom i pedagogom proponujemy wykłady oraz seminaria w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej z którą nasza szkoła współpracuje. Dla chętnych prowadzone jest również Koło Psychologiczne. W ramach przedmiotu uzupełniającego: podstawy psychologii i pedagogiki uczniowie zapoznają się z różnymi dziedzinami wiedzy psychologicznej oraz poznają podstawowe teorie dotyczące wychowania, uczenia się i nauczania. Studia psychologiczne lub pedagogiczne otwierają możliwość pracy w tak atrakcyjnych zawodach jak: psycholog, osobisty trener (coach), terapeuta uzależnień, psychoterapeuta, nauczyciel, doradca zawodowy czy negocjator. Natomiast do uczniów, którzy widzą swoją przyszłość w dziennikarstwie, polityce, branży marketingowej i reklamowej adresujemy wykłady na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM oraz atrakcyjne zajęcia z zakresu literatury.

 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com