Wyjazd do Wędrzyna – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Wyjazd do Wędrzyna

IMG_2563 (Kopiowanie)
IMG_2568 (Kopiowanie)
IMG_2551 (Kopiowanie)
IMG_2573 (Kopiowanie)

Dnia 24 kwietnia 2015 roku, uczniowie XXI LO im. gen. Władysława Andersa mieli możliwość wzięcia udziału w obchodach święta 15. Batalionu Ułanów Poznańskich z Wędrzyna. Podobnie jak w zeszłym roku, uroczystości zostały rozpoczęte mszą świętą w Parafii pod wezwaniem Św. Sebastiana, a zbiórkę na placu apelowym poprzedziło uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem 15. Wielkopolskiej Brygady Kawalerii Pancernej, w którym uczestniczyła córka patrona naszej szkoły – Pani Anna Maria Anders. Wszyscy zebrani z zapartym tchem przyglądali się niepowtarzalnej prezentacji wojska oraz defiladzie, a następnie z niecierpliwością wyczekiwali wręczenia okolicznościowych odznaczeń, wyróżnień i nagród, które składał gość specjalny tegorocznych obchodów. Kiedy oficjalna część dobiegła już końca, przyszedł czas udania się na poligon, na którym można było podziwiać m.in. pojazdy wojskowe używane przez Ułanów. Niezwykle miłym zakończeniem wycieczki było zaproszenie na poczęstunek w postaci ciast i deserów. Obchody święta 15. Batalionu Ułanów Poznańskich były bardzo ciekawym doświadczeniem, które nasi uczniowie z pewnością zapamiętają przez długi czas.

Victoria Szymkowiak klasa I A LO

 
Komentarze
 
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com