Wycieczka do Szczecina – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Wycieczka do Szczecina

zsb1-poznan-pl_22
zsb1-poznan-pl_26
zsb1-poznan-pl_25
zsb1-poznan-pl_21
zsb1-poznan-pl_19
zsb1-poznan-pl_17
zsb1-poznan-pl_15
zsb1-poznan-pl_14
zsb1-poznan-pl_12
zsb1-poznan-pl_10
zsb1-poznan-pl_5
zsb1-poznan-pl_3
zsb1-poznan-pl_1
zsb1-poznan-pl_40
zsb1-poznan-pl_34
zsb1-poznan-pl_31
zsb1-poznan-pl_30
zsb1-poznan-pl_29

W dniach 26 – 28 września 2016 r. udaliśmy się na wycieczkę do Szczecina. Obejrzeliśmy tam wiele zabytkowych budynków (m.in. Nowy i Stary Ratusz, kamienicę Loitzów, Basztę Panieńską, Zamek Książąt Pomorskich czy imponujące gmachy zbudowane na Wałach Chrobrego). Zwiedziliśmy również budynek Filharmonii Szczecińskiej nagrodzony w 2015 roku Europejską Nagrodą Architektoniczną im. Miesa ven der Rohe (odpowiednikiem Oscara w dziedzinie architektury). Panoramę miasta podziwialiśmy z tarasów widokowych Katedry i Urzędu Wojewódzkiego oraz z pokładu statku wycieczkowego pływającego po Odrze. Nie zapominaliśmy jednak o szkole – w Eksperymentarium Fundacji Eureka mieliśmy okazję powtórzyć i wypróbować działanie wielu praw fizyki (świetnie się przy tym bawiąc), a w Centrum Dialogu Przełomy zapoznaliśmy się z historią Szczecina, Pomorza Zachodniego i Polski od roku 1939 po czasy współczesne. Historię miasta i regionu poznaliśmy również spacerując po najbardziej ukrytych zakamarkach Urzędu Wojewódzkiego (m.in. schronach z okresu zimnej wojny). W Szczecinie dopisywała nam pogoda. Humory również nie zawiodły.

Pełna fotorelacja


 

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com