Wycieczka do Łodzi – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Wycieczka do Łodzi

_011
_261
_241
_251
_231
_221
_211
_201
_191
_181
_171
_161
_151
_141
_131
_121
_111
_101
_091
_071
_061
_051
_041
_031

W sobotę 12 grudnia udaliśmy się na wycieczkę do Łodzi – miasta kojarzonego z modą i filmem. W trakcie wycieczki przespacerowaliśmy się najdłuższą handlową ulicą w Polsce – ulicą Piotrkowską, gdzie podziwialiśmy wspaniałe pałace łódzkich przemysłowców z przełomu XIX i XX wieku oraz odpoczywaliśmy obok znanych mieszkańców miasta (m. in. Artura Rubinsteina, Władysława Reymonta i Juliana Tuwima). Przed hotelem Grand szukaliśmy gwiazd ulubionych aktorów i reżyserów, a następnie udaliśmy się do muzeum animacji Se-ma-for. Wizytę w muzeum rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu „Danny Boy”, który wywarł na nas ogromne wrażenie. Następnie zapoznaliśmy się z procesem tworzenia filmów animowanych, dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek dotyczących technik animacji oraz obejrzeliśmy lalki i scenografie do wielu filmów wyprodukowanych przez Se-ma-for. Na końcu mieliśmy możliwość wyprodukowania własnego filmu świątecznego. Efekty naszej pracy można obejrzeć na stronie szkoły.

Łódź to miasto wielu narodowości i wielu religii. Znajdują się tu cztery kościoły katedralne: rzymsko-katolicki, prawosławny, ewangelicki oraz mariawitów. W ramach naszej wycieczki zwiedziliśmy Sobór św. Aleksandra Newskiego, gdzie tamtejszy wikariusz przekazał nam wiele ciekawych informacji o historii kościoła i prawosławia w Łodzi oraz o zwyczajach i obrządkach prawosławnych.

Po wizycie w cerkwi udaliśmy się do siedziby Centralnego Muzeum Włókiennictwa w tzw. Białej fabryce Ludwika Geyera – jednego z najpiękniejszych zabytków architektury przemysłowej w Polsce. Obejrzeliśmy tam wystawę „Z modą przez XX wiek” oraz zapoznaliśmy się z historią fabryki prezentowaną w formie multimedialnej. Wycieczkę do Łodzi zakończyliśmy spojrzeniem na bajecznie rozświetloną Piotrkowską, najwspanialszy łódzki pałac – pałac Poznańskich oraz wizytą w Manufakturze – centrum handlowo-rozrywkowym, powstałym w zrewitalizowanych budynkach imperium Izraela Poznańskiego.

W Łodzi dopisywały nam humory, nie zawiodła również pogoda. Już teraz zapraszamy na kolejne wycieczki w drugim semestrze.

 


 
Komentarze
 
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com