Wycieczka do Gdańska – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Wycieczka do Gdańska

zsb1-poznan-pl_8
zsb1-poznan-pl_2
zsb1-poznan-pl_3
zsb1-poznan-pl_4
zsb1-poznan-pl_5
zsb1-poznan-pl_6
zsb1-poznan-pl_7
zsb1-poznan-pl_9
zsb1-poznan-pl_10
zsb1-poznan-pl_11
zsb1-poznan-pl_12
zsb1-poznan-pl_1

W dniach 1-2 października 2016 roku w ramach działalności Szkolnego Klubu Turystycznego udaliśmy się na wycieczkę do Gdańska i Gdyni. Swój pobyt rozpoczęliśmy od zwiedzania Europejskiego Centrum Solidarności. Obejrzeliśmy tam wystawę dedykowaną historii Solidarności i ruchów opozycyjnych, które doprowadziły do przemian demokratycznych w całej Europie Środkowo – Wschodniej. Pani przewodnik pokazała nam też najważniejsze zabytki Gdańska (Trakt Królewski, Żuraw Gdański, Pomnik – fontanna Studnia Neptuna, Kościół Mariacki, Długie Pobrzeże). Następnego dnia pojechaliśmy do Gdyni. Mieliśmy tam okazję zwiedzić Okręt Muzeum – ORP Błyskawica oraz trzymasztowy żaglowiec „Dar Pomorza”. Odwiedziliśmy również Akwarium Gdyńskie. Zobaczyliśmy w nim niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata, np. z Afryki i Ameryki Północnej.


 
Komentarze
 
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com