Złota Szkoła 2014

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że w Ogólnopolskim Rankingu Techników 2014 – opublikowanym przez miesięcznik „Perspektywy” i dziennik „Rzeczpospolita” - Technikum Budowlane im. gen. Wł. Andersa w Zespole Szkół Budownictwa nr 1 w Poznaniu zajęło miejsce wśród 150 najlepszych techników w Polsce i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2014”.

Gazetka Szkolna „Reeboki 17″

reeboki_17

e-Dziennik Zaloguj

problemy z e-Dziennikiem
librus@zsb1.poznan.pl

e-Nauczanie Zaloguj

e-nauczanie
problemy z e-Nauczaniem
librus@zsb1.poznan.pl

Dołącz do nas na Facebook’u

Stowarzyszenie Rybaki 17

Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu mieści się w budynku przy ul. Rybaki 17. W skład ZSB Nr 1 wchodzą następujące szkoły: XXI Liceum Ogólnokształcące, XXI Liceum Profilowane, Technikum Budowlane i Szkoła Policealna. Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 jest szkołą o ponad 100-letniej tradycji. Szkoła łączy tradycję z nowoczesnością. Uwzględnia się w niej zdolności i potrzeby uczniów ambitnych i żądnych wiedzy. W pracy wychowawczej dążymy do kształtowania człowieka odpowiedzialnego, kreatywnego, okazującego szacunek innym ludziom.

Wykwalifikowana kadra pedagogiczna (20 nauczycieli dyplomowanych na 50 zatrudnionych) i dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe zapewniają uczniom atrakcyjność nauczania. Swoje zdolności młodzież może rozwijać w licznych kołach pozalekcyjnych. Prowadzona jest stała wymiana młodzieży z rówieśnikami z Niemiec. Jako szkoła możemy poszczycić się znaczącymi sukcesami sportowymi w skali kraju i województwa w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców oraz sukcesami naukowymi. Nasi uczniowie są laureatami Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, Turnieju Młodych Mistrzów Techniki, Konkursu im. prof. R. Kozaka, Grafkomu, Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki, konkursów recytatorskich, informatycznych, wiedzy morskiej „Polska leŜy nad Bałtykiem”, geograficznych oraz muzycznych. Uczniowie osiągają czołowe miejsca w strzelaniu z broni pneumatycznej oraz w Międzyszkolnej Lidze Strzeleckiej.

Szkoła dysponuje ponadto biblioteką z bogatym księgozbiorem oraz nowoczesnym centrum multimedialnym. O wiarygodności w zdobywaniu wiedzy, serdecznej i Ŝyczliwej atmosferze mogą świadczyć kolejne pokolenia młodych ludzi, które podejmują naukę w Zespole, często kontynuując rodzinne tradycje. Znakiem efektywności edukacyjnej naszej szkoły mogą być dane statystyczne: w roku szkolnym 2005/2006 przystąpiło do matury 156 uczniów, a zdało ją 96% w liceum ogólnokształcącym i 93,8% w technikum. Wszyscy uczniowie Technikum Budowlanego, którzy przystąpili do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, zdali go, co jest ogromnym sukcesem w skali nie tylko województwa, ale i kraju.

Szkoła pomaga uczniom znaleźć się w realiach współczesności. Uczniowie szkoły uczestniczyli w programach edukacyjnych „Raban a nie bałagan”, „Echo Poznańskiego Czerwca ‘56”. Jako jedna z niewielu szkół od czterech lat realizujemy program „Młody Przedsiębiorca” uczący praktycznych umiejętności biznesowych i kształtujący postawy przedsiębiorcze wśród naszych uczniów. W szkole bardzo prężnie działa Samorząd Szkolny organizując liczne imprezy rocznicowe, kulturalne, rozrywkowe i charytatywne. Wydawana jest gazetka szkolna „Co w szkole piszczy”. Uczniowie szkoły mogą korzystać z zaprzyjaźnionej Bursy Szkolnej mieszczącej się przy ulicy Czeremchowej w Poznaniu.

Aplikacja dla systemu Android

Pobierz aplikację na swój telefon

Losowy cytat

Wiara i ro­zum są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki uno­si się ku kon­tem­plac­ji prawdy. — Jan Paweł II (Karol Wojtyła)