XXI Liceum Ogólnokształcące – proponowane klasy na rok szkolny 2016/2017 – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

XXI Liceum Ogólnokształcące – proponowane klasy na rok szkolny 2016/2017

Klasa IA architektonicznaKlasa IB prozdrowotnaKlasa IC psychologiczno – pedagogiczna
przedmioty rozszerzone:

 • geografia,
 • historia sztuki,
 • język obcy

przedmioty rozszerzone:

 • biologia,
 • wiedza o społeczeństwie,
 • język obcy

przedmioty rozszerzone:

 • język polski,
 • wiedza o społeczeństwie,
 • język obcy

 • pracownia architektoniczna

przedmiot uzupełniający:

 • edukacja zdrowotna

przedmiot uzupełniający:

 • podstawy psychologii i pedagogiki

logo_architektoniczna_2016

Klasa architektoniczna to sprawdzona i ciesząca się popularnością propozycja dla uczniów, którzy chcą podjąć naukę w naszej szkole. Powstała z myślą o kandydatach wrażliwych na piękno, ciekawych świata i lubiących podróże. Ponieważ jesteśmy przekonani, że wiedzę o świecie można czerpać nie tylko z mądrych książek, proponujemy zajęcia terenowe oraz warsztaty w pracowni architektonicznej. Młodzi projektanci z Pracowni Rysunku i Architektury oraz doświadczeni nauczyciele naszego Technikum Budowlanego wprowadzą uczniów w tajniki architektury i sztuki. Intensywna nauka wybranego języka obcego oraz udział w projektach, mających na celu poznanie bliższej i dalszej okolicy, ułatwi w przyszłości podjęcie pracy w branży turystycznej. Absolwenci, który odnajdą w sobie pasję odkrywcy, będą mogli kształcić się w takich zawodach, jak: archeolog, geolog, kulturoznawca czy reporter. Dla uczniów obdarzonych wyobraźnią przestrzenną i pasją tworzenia nauka w klasie architektonicznej może być początkiem drogi do zdobycia kwalifikacji zawodowych w takich specjalnościach, jak: renowator i konserwator zabytków, urbanista, projektant wnętrz i ogrodów.
logo_prozdrowotna_2016Klasa prozdrowotna to nowa propozycja dla uczniów wybierających naukę w naszym liceum. Kierujemy ją do osób, którym bliska jest sentencja łacińska: „W zdrowym ciele- zdrowy duch”; do osób wiedzących, że troska o zdrowie fizyczne przynosi korzyści w sferze ducha: poprawia samopoczucie i dodaje wiary we własne siły. Naszym celem będzie przede wszystkim promowanie zdrowego stylu życia, ale również przekazanie wiedzy o relacjach społecznych, tak ważnych we współczesnym świecie. Mamy nadzieję, że wycieczki dydaktyczne, warsztaty na temat zdrowego odżywiania czy wykłady specjalistów poświęcone profilaktyce chorób cywilizacyjnych okażą się ciekawą formą zajęć dla uczniów. Proponujemy też udział w różnorodnych akcjach profilaktycznych, a także naukę udzielania pierwszej pomocy. Decyzja o podjęciu kształcenia w klasie prozdrowotnej może być pierwszym krokiem do zdobycia tak cennych obecnie zawodów jak: fizjoterapeuta, dietetyk, pielęgniarka, ratownik medyczny, technik farmacji czy asystent stomatologii lub protetyk.
logo_psych_pedag_2016Klasa psychologiczno-pedagogiczna to propozycja dla uczniów, którzy chcą aktywnie i profesjonalnie pomagać innym. Powstała z myślą o kandydatach zainteresowanych głębszym zrozumieniem mechanizmów funkcjonowania człowieka oraz poszerzaniem wiedzy o relacjach społecznych. Przyszłym psychologom i pedagogom proponujemy wykłady oraz seminaria w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej z którą nasza szkoła współpracuje. Dla chętnych prowadzone jest również Koło Psychologiczne. W ramach przedmiotu uzupełniającego: podstawy psychologii i pedagogiki uczniowie zapoznają się z różnymi dziedzinami wiedzy psychologicznej oraz poznają podstawowe teorie dotyczące wychowania, uczenia się i nauczania. Studia psychologiczne lub pedagogiczne otwierają możliwość pracy w tak atrakcyjnych zawodach jak: psycholog, osobisty trener (coach), terapeuta uzależnień, psychoterapeuta, nauczyciel, doradca zawodowy czy negocjator. Natomiast do uczniów, którzy widzą swoją przyszłość w dziennikarstwie, polityce, branży marketingowej i reklamowej adresujemy wykłady na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM oraz atrakcyjne zajęcia z zakresu literatury.


 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com