Spotkanie z karierą – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Spotkanie z karierą

zsb1.poznan.pl_2
zsb1.poznan.pl_5
zsb1.poznan.pl_7
zsb1.poznan.pl_8
zsb1.poznan.pl_10
zsb1.poznan.pl_24
zsb1.poznan.pl_19
zsb1.poznan.pl_18
zsb1.poznan.pl_28
zsb1.poznan.pl_35
zsb1.poznan.pl_37
zsb1.poznan.pl_44

Dnia 11.02.2016 r. z inicjatywy zespołu ds. doradztwa zawodowego odbyło się spotkanie w auli szkolnej młodzieży klas maturalnych i klas II LO z przedstawicielami różnych zawodów. Na spotkanie przybyli: Pani Karolina Szambelańczyk –Naczelnik Wydziału Wdrażania Programu PROW i Pomocy Technicznej w Urzędzie Marszałkowskim Miasta Poznania, Pani Agnieszka Rybarczyk-inżynier projektów ITPOK i Pan Mariusz Szulc –funkcjonariusz Komendy Głównej Straży Pożarnej w Poznaniu. Zaproszeni goście opowiedzieli o swoich ścieżkach kariery, o sposobie zdobycia wiedzy i obecnego stanowiska. W każdym z przypadków droga do zdobycia obecnej pozycji była różna i nie prowadziła wprost do zdobytego stanowiska. Wspólny element przedstawionych zawodów to wytrwałość, praca i wiara w sukces i nauka języków obcych. Młodzież dowiedziała się także ,że wybór zawodu czy też ścieżki kształcenia w szkole średniej nie jest i nie musi być wyborem ostatecznym i jedynym. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, goście byli bardzo otwarci a młodzież chętnie zadawała pytania. Kilka rad, skierowanych do naszych uczniów , szczególnie utkwiło w pamięci: „ Nie popadaj w rutynę, „Szanuj ludzi”, Życie to stół a jego nogi to 4 filary życia: rodzina, praca, przyjaciele, satysfakcja.” Nasi goście, będąc dobrymi organizatorami, realizują swoje pasje: bieg w maratonie czy podróże w odległe zakątki świata. Spotkania będą kontynuowane i zapewne przyniosą wiele odpowiedzi na nurtujące uczniów pytania, szczególnie tuż przed wyborem przyszłej drogi zawodowej.

Zespół ds. doradztwa zawodowego przy ZSB Nr1

 
Komentarze
 
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com