Projekt polsko-niemiecki „Tramwajem przez miasto” – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Projekt polsko-niemiecki „Tramwajem przez miasto”

DSC00342 (Kopiowanie)
DSC00267 (Kopiowanie)
DSC00254 (Kopiowanie)
DSC00243 (Kopiowanie)
DSC00344 (Kopiowanie)

W dniach od 29.01 do 1.02 w ramach realizacji polsko-niemieckiego projektu „Tramwajem przez miasto” przebywała w naszej szkole grupa uczniów z Krefeld (Nadrenia-Westfalia). W trakcie spotkania, które przebiegało w radosnej i przyjacielskiej atmosferze uczestnicy realizowali bardzo bogaty program: odbyły się m in. warsztaty taneczne, zajęcia terenowe i sportowe (kręgle, ściana wspinaczkowa). Goście zwiedzili Poznań i uczestniczyli w pokazie wypieku rogali świętomarcińskich (wizyta w Rogalowym Muzeum).

Projekt przygotowany został we współpracy z Bursą Szkolna Nr 2 w Poznaniu. Grupa polska pracowała pod opieką p. Natalii Jaszczak i p. Magdaleny Megger (przygotowanie projektu, pozyskanie środków finansowych, organizacja spotkania) .

Organizacja spotkania nie byłaby możliwa bez pomocy ze strony PNWM – „Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży”, która jest organizacją międzynarodową powołaną przez rządy RP i RFN w celu m.in. finansowego wspierania kontaktów młodzieży.

 
Komentarze
 
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com