Poetycki listopad – Zespół Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu

Poetycki listopad

zsb1-poznan-pl_3
zsb1-poznan-pl_2
zsb1-poznan-pl_1
zsb1-poznan-pl_14
zsb1-poznan-pl_13
zsb1-poznan-pl_12
zsb1-poznan-pl_11
zsb1-poznan-pl_10
zsb1-poznan-pl_9
zsb1-poznan-pl_8
zsb1-poznan-pl_7
zsb1-poznan-pl_6
zsb1-poznan-pl_5
zsb1-poznan-pl_4

Tradycją naszej szkoły stały się obchody „Poetyckiego Listopada”. W tym roku  uczniowie z młodszych klas pod kierunkiem pani profesor Elwiry Burzyńskiej i pani profesor Barbary Ochowicz  zaprezentowali program pt. „ Kim jest poeta?’’. Recytując wiersze z różnych epok- od czasów starożytnych po współczesność- starali się przekonać publiczność, że wybraniec muz często mówi o sobie z dumą, ale potrafi też zachować ironiczny dystans wobec własnych dokonań. Skłonili też zebranych do refleksji nad rolą poezji we współczesnym świecie.

Na pochwałę zasługują zarówno debiutanci, którym udało się opanować  tremę, jak i słuchacze, którzy przezwyciężyli niechęć wobec mowy wiązanej i w skupieniu wysłuchali programu.

Obchodom „Poetyckiego Listopada” towarzyszy wystawa „Z obrazu poezja”, ukazująca inspiracje malarstwem w poezji. Bo przecież „malarstwo jest milczącą poezją”.


 

 
Komentarze
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com